O nas

Skąd wzięła się Fundacja Science Point? Najpierw był projekt.

„Science Point. Płaszczyzna wymiany dobrych praktyk i budowania partnerstw biznesowych” – tak się zaczęło. Tak właśnie zatytułowano projekt szkoleniowy, realizowany w latach 2012-2013, który stanowi podwaliny istnienia dzisiejszej Fundacji Science Point. Brzmi wzniośle – tak też było. Liczby najlepiej obrazują powodzenie projektu, a te są naprawdę imponujące i wzbudzają w nas szczere poczucie dobrze wykonanej pracy. 5 wypełnionych wiedzą po brzegi bloków tematycznych i ponad 200 przeszkolonych osób – studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz przedsiębiorców – ponad 200 innowatorów.

Czego dotyczyły szkolenia? Jakie obszary poruszyliśmy?

Punkt konsultacyjny Science Point

W trakcie trwania projektu funkcjonował również punkt konsultacyjny Science Point, w którym innowatorzy bezpośrednio mogli uzyskać wsparcie dla swojego pomysłu. Przede wszystkim pomagaliśmy im w ocenie potencjału biznesowego rozwiązania, które przedstawili, a także w wycenie produktowej. Naturalnie nie bez znaczenia pozostawała kwestia praw własności intelektualnej. W ramach mentoringu biznesowego udzielaliśmy porad w zakresie zakładania start-upu, wyboru właściwej formy prawnej prowadzenia biznesu czy też oceny ryzyk rynkowych. Wszystko po to by niejednokrotnie wspaniałe pomysły rodzące się w umysłach wybitnych osób miały szansę ujrzeć światło dzienne i zostać wprowadzone na rynek.

Wyszukiwarka potencjału

Na zakończenie projektu stworzyliśmy praktyczne narzędzie pozwalające na budowanie partnerstw biznesowych. Stworzyliśmy wyszukiwarkę on-line potencjału biznesowego Uczelni Wyższej, narzędzie zawierające informacje na temat obszarów badawczych, laboratoriów, pracowników naukowych. Dodatkowo rozbudowaliśmy ją również o panel dedykowany sferze biznesu, w którym przedsiębiorcy mogli umieszczać informację na temat aktualnych potrzeb czy też prowadzonych prac badawczo-rozwojowych. Wyszukiwarka nadal dostępna jest na naszej stronie w zakładce wiedza.

No dobrze, projekt projektem, ale skąd Fundacja?

Projekt dobiegł końca. Setki godzin wytężonej, lecz satysfakcjonującej pracy, ogromne doświadczenie, wspaniali ludzie, których poznaliśmy, oraz poczucie dobrze wykorzystanej szansy na wsparcie pomysłów, które być może nigdy nie ujrzałyby światła dziennego. To wszystko najzwyczajniej w świecie nie mogło pójść w zapomnnienie. Dlatego też nasz zespół jednomyślnie podjął decyzję o kontynuowaniu prac w zakresie komercjalizacji nauki, wyników badań, inkubacji wczesnego biznesu oraz doradztwa w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej. W tym celu została założona Fundacja Science Point, której nadrzędnym celem jest wspieranie innowacyjnej przedsiębiorczości, sprawianie by wspaniałe idee osiągały sukces rynkowy i mogły służyć ludziom.

Co dalej? Przede wszystkim przyszłość.

Cytując Petera F. Druckera – niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie zarządzania – „Najlepszym sposobem na przewidzenie przyszłości jest jej wykreowanie”. Taki cel nam przyświeca, zamierzamy udzielać wsparcia w kreowaniu przyszłości wszystkim innowacyjnym umysłom. Fundacja Science Point jako ośrodek akceleracji innowacji pomaga innowatorom realizować ich pomysły poprzez mentoring doświadczonych specjalistów, a także kompleksową ofertę otoczenia biznesowego. Chcemy aby przedsiębiorcy mogli skupić się przede wszystkim na produkcie i jego rozwoju, podczas gdy my zajmiemy się całą sferą biznesową.

Wśród działań, które pozwolą nam realizować założony cel z pewnością znajdą się:

  • skuteczny program akceleracyjny;
  • warsztaty, szkolenia, business mixery;
  • dyżury indywidualnych konsultacji;
  • kompleksowa oferta wsparcia administracyjno-prawnego;
  • publikacja badań i artykułów specjalistycznych.

Zapraszamy do współpracy. Kreujmy przyszłość wspólnie. Skontaktuj się z nami!